Archive for mai, 2010

Ziua Europei – 9 Mai

vineri, mai 7th, 2010

Cu ocazia zilei Europei doamnele profesor de geografie Oproiu Delia si Bulz Aurica alături de Consiliul Consultativ al Elevilor, au organizat astăzi 7 mai un concurs cu întrebari legate de Europa , unde au participat elevii claselor a VI-a impartiti in 2 echipe : clasa a VI-a A si a VI-a B . Primul loc a fost catigat de echipa clasei a VI-a A cu un punctaj de 9,75 din 10 , urmati de clasa a VI-a B cu punctajul de 8,58 . Felicitari tuturor !

IAR PE DATA DE  9 MAI VA AŞTEPTAM  SA LUAŢI PARTE LA MANIFESTAREA DEDICATĂ ZILEI EUROPEI  CARE SE VA DESFAŞURA IN PIAŢA EUROPEI DIN ORĂŞTIE INCEPAND CU ORA 10.

P.S ELEVII COL. NAŢ. AUREL VLAICU SUNT RUGATI SA SE PREZINTE IN UNIFORMA ŞSCOLARĂ :)

Balul liceenilor !!!

joi, mai 6th, 2010

Ca in fiecare an Consiliul Judeţean al Elevilor Hunedoara a organizat pe data de 2 Mai la Sala Sporturilor din Deva ,  balul liceenilor , unde , fiecare miss si mister boboc din toate liceele din judeţ s-au întrecut pentru titlul de MISS & MISTER POPULARITATE si MISS & MISSTER 2010. Liceul nostru a fost reprezentat de bobocii Rusu Alexandra si  Fota Cristian.

Tema balului a fost “Şcoala de dans” , iar colegii nostrii au prezentat stiliul DISCO.La prima proba au dansat in ritmurile anilor ‘80  in constumatie adecvata ..la a doua proba au dansat pe un colaj de melodii cu mai multe stiluri , iar in final au facut o prezentare in ţinute de gala.

Bobocii noştrii , pe langă faptul că s-au descurcat foarte bine au fost cei mai frumosi !

Galele ” School After School ” ediţia a VI-a

joi, mai 6th, 2010

In data de 23 Aprilie 2010, la Inspectoratul Judetean ,a avut loc cea de-a patra ediţie a Galelor “School after School”. Elevii care au reprezentat liceul – Stan Alexandra Oana , Ploscariu Diana si Burduhos Nicoleta – insoţiti de profesorii Giurgiu Margareta si Hancila Ioana au  susţinut proiectul “BEST OF VLAICU” , unde au avut o prestaţie deosebită.

Poze de la Balul Îndragostiţilor

joi, mai 6th, 2010

Pozele vor vorbi de la sine….

Oana şi Dragos - prezentatorii