Iniţiative ale C.C.E 2009/2010

al

Colegiului Naţional “Aurel Vlaicu” Orăştie

pentru anul şcolar 2009/2010

1.1.  Reciclare semestrială de hârtie şi plastic din care cumpărăm hârtie igienică şi săpun lichid pentru toaletele elevilor .

1. Participarea la “Ziua Recoltei”

2. Târg de carte  - Acţiune care vine în sprijinul micilor comercianţi –elevii care îşi vând manualele şi cei care le cumpără.

3.        Concert chitară clasică – acţiune socială

3.1      Concurs de talente “Best of Vlaicu”

4.  Magia Crăciunului-acţiune comunitară

5.  ”Cea mai frumoasă scrisoare pentru Moş Crăciun”

”Cea mai frumoasă clasă împodobită de Craciun”

7. “Simbol şi inovaţie” –Mărţişorul

Acţiune în care confecţionăm mărţişoare şi le vindem pentru a strânge bani pentru organizarea viitoarelor acţiuni.

8. „School after school “ acţiune organizată de Consiliul Judeţean al Elevilor Hunedoara în cadrul căreia  se premiază cele mai bune proiecte pe care elevii le organizează.

9. “Paştele împreună”

Acţiune în care strângem de la jucării până la bani, haine..tot ce primim de la elevii pentru colegii noştri de la Centrul de Pedagogie Curativă.

10. 1 Iunie

Acţiune pentru fiecare copil din noi , ne întâlnim în curtea şcolii profesori elevi şi jucăm ori un volei ori un fotbal cu toţii.

P.S. Aceste iniţietive reprezintă câteva din acţiunile  pe care le-am organizat în anii trecuţi, care au funcţionat şi care sperăm să reuşim să le organizăm şi de acum încolo dar sunt şi câteva acţiuni pe care vom încerca de anul acesta să le organizăm.

Comments are closed.