“Bal Mascat de Ziua Îndrăgostiţiilor”

“Hai să ducem tradiţia mai departe – hai să facem un bal de ziua îndragostiţiilor ca anu’ trecut”.

Aşa am şi făcut!

Am mers  să vorbim cu d-nul Gabriel Popa care a avut mărinimia de a ne asculta dar şi de a ne ajuta finanţându-ne această acţiune.

Am vorbit cu consiliul elevilor de la Grupul Şcolar “Nicolas Olahus” şi le-am propus să organizăm această acţiune pentru elevi. Au fost de acord….şi de atunci munca a început.

Ne-am întâlnit de câteva ori pentru a discuta..ce vom face…ce program artistic vom oferi elevilor..ce trupă aducem..ce temă va avea balul….ş.a.m.d.

Ideile ne-au venit ca într-o clipire… data balului am hotărât să fie de 13 februarie iar ora a fost 19:00 iar locaţia a fost Restaurantul “Mioriţa”.

Tema balului a fost “Cupluri celebre”, ne-am gândit la 3 probe pt concurenţi: declaraţie de dragoste cu cuvinte şoade, întrebări îndrăzneţe din viaţa de cuplu şi proba de dans.Au fost 5 cupluri care au participat: fam Flinstone, fam Victoria si David Beckham, fam. Addams, si cuplul din telenovela Inimă de ţigan- State si Flăcărica.

L-am rugat pe colegul nostru, Marian Cătălin să ne încânte cu melodii din repertoriul lui. Am reuşit să-i aducem pe cei de la Fără Zahăr-acest lucru a fost posibil cu ajutorul d-nului Gabriel Popa care a vorbit cu ei, am avut chiar şi o prezentare de blugi de la Slap Jeans.

Ziua cea mare sosise, programul era bine stabilit, premile erau cumpărate, diplomele erau făcute, juriul sosise -am avut plăcerea de a avea prezenţi printre noi pe d-şoara Camelia Spătaru, fostul purtător de cuvânt a d-nului Premier Tăriceanu...aşteptam doar elevii…era ora 19,00 şi am dat drumul elevilor înăuntru iar spectacolul a început.

Tot programul a decurs conform desfăşurătorului…chiar mai bine..elevii s-au distrat…. cuplul câştigător a fost fam. Flinstone care au câştigat doua aparate foto, acţiunea a ieşit foarte bine ceea ce ne-a făcut pe noi organizatorii fericiţi!

PS: Pozele vorbesc de la sine! :) Pozele au fost făcute de colegul nostru Lula Zudor Dragoş.

7 Responses to ““Bal Mascat de Ziua Îndrăgostiţiilor””

 1. Blugi Says:

  Cum se sinucide un tigan? Îsi miroase ciorapii. Cum se sinucide un român? Îi spune bancul asta unui tigan.

 2. stock broking Says:

  Can I simply say what a reduction to seek out somebody who actually is aware of what theyre talking about on the internet. You definitely know the best way to deliver a difficulty to mild and make it important. More people have to learn this and understand this aspect of the story. I cant consider youre no more standard because you undoubtedly have the gift.

 3. wisdom teeth extraction cost Says:

  As I site possessor I believe the content matter here is rattling magnificent , appreciate it for your efforts. You

 4. cheap barbour jackets Says:

  9 galoshes.Loafers surely kind of boot an person paws giving surroundings.Right here is just surest way to get holistic appearance on the actual gameplay.Handbags this can only be make the hands are perhaps used to wait patiently the consuming; they are meant for holding cosmetics and further small software whatever, absolutely no actions of bulging laptop bag to the changed record.As to get color, handbags have to be matched with your clothing for the kid develop a fashion props that you cannot pass up.
  [url=http://www.sseservice.dk]cheap barbour jackets[/url]

 5. Soon Says:

  You post very interesting articles here. Your blog deserves much bigger audience.

  It can go viral if you give it initial boost, i know
  very useful tool that can help you, simply type in google:
  svetsern traffic tips

 6. relógios Ferragamo Says:

  Olha para futuras baixas cont谩beis de ocorrer dentro deste segmento como compradores e vendedores t锚m vis玫es muito diferentes, especialmente no mercado atual, quanto ao verdadeiro valor do g谩s beberr玫es velhos avi玫es.
  relógios Ferragamo

 7. tenis asics masculino Says:

  Também gosto muito e é muito suave para o corpo.
  tenis asics masculino

Leave a Reply